Традиционално предновогодишно дружење на Буба Клуб Македонија! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Традиционално предновогодишно дружење на Буба Клуб Македонија!

Нашите пријатели од Буба Клуб Македонија вчера го одржаа своето традицонално, предновогодишно дружење – а ние пренесуваме дел од атмосферата.

Лојалните фанови на легендарната Буба вчера го одржаа своето традиционално предновогодишно дружење, кое иако во намален број поради пандемијата, сепак привлече погледи и заинтересирани вљубеници во автомобилите. На дружењето беа и нивните пријатели кои исто така се фанови на олдтајмерите – и како и секогаш, пријатната и пријателска атмосфера преовладува.

На Буба Клуб Македонија и сите други им посакуваме среќни празници и среќна нова година, и се надеваме дека следната година ќе биде многу, многу подобра од оваа!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.