Mercedes-AMG GT 63 4-Door Coupé во салонот на Мак Аутостар! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Mercedes-AMG GT 63 4-Door Coupé во салонот на Мак Аутостар!

Во Junge Sterne салонот на Мак Аутостар е изложен примерок на моќниот The Mercedes-AMG GT 4-Door Coupé!

Моќниот Mercedes-AMG GT 63 4-Door Coupé под поклопецот носи 4-литарски твин-турбо V8 кој испорачува моќни 585 коњски сили и 800 Nm вртежен момент. Силата ја пренесува преку 9-брзински MCT автоматски менувач и 4MATIC+ погон на сите четири тркала.

Сето тоа му овозможува на моќното купе со четири врати да катапултира до 100 километри на час за само 3.4 секунди и да продолжи да забрзува до 310 километри на час.

Навистина нема потреба да објаснуваме повеќе – погледнете ги фотографиите!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.