Специјална промоција за DFSK Glory 580! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Специјална промоција за DFSK Glory 580!

Нашите пријатели од ABC Brother – импортерите за возилата на DFSK во Македонија – информираат за специјална промоција за комапктниот SUV со 7 седишта!

Во моментов, DFSK Glory 580 се нуди по специјална, промотивна цена од 14.990 Евра и можност за финансирање со 170 Евра месечна рата. Дополнително, подаруваат и гратис каско осигурување за првата година, нула трошоци за обработка и 50% намалување на пакетот за 7-годишна гаранција.

Од ABC Brother изјавуват – „Сега е вистински момент да дојдете до вашиот DFSK Glory 580, компактниот SUV со 7 седишта. По промотивна цена од 14.990 евра и неверојатна опрема со 7 кожни седишта, 8” мултимедијален дисплеј осетлив на допир со можност за Bluetooth, Android&Apple поврзување, управувач обложен со кожа, кожни потпирање на вратите, двозонска клима, сончев кров, задна камера за паркирање со задни паркинг сензори, 17’ алуминиумски фелни, LED дневни светла, LED задни стоп светла и многу други елементи кои доаѓаат во стандардното ниво на опрема.“

Дополнително, напоменуваат дека Glory 580 е достапен со неверојатна лизинг рата од 170 евра, и ги потенцираат и сите други придобивки. Особено е интересен пакетот за 7-годишна продолжена гаранција кој може да се добие за 450 евра.

Ние веќе го возевме DFSK Glory 580 – тука можете да го прочитате нашиот тест, а за повеќе информации, посетете ја официјалната страница.

Извор: PR DFSKАлфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.