Вечерно Кино: Дрифт со Tanner Foust и електричниот Volkswagen ID.4! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Вечерно Кино: Дрифт со Tanner Foust и електричниот Volkswagen ID.4!

Volkswagen му дозволи на професионалниот возач – и дрифтер, секако – Tanner Foust да ги побара лимитите на електричниот SUV.

Tanner Foust е воедно и амбасадор на R-дивизијата на Volkswagen, па разбирливо е токму тој да има можност меѓу првите да ги испроба квалитетите на електричниот SUV. Видео од неговите авантури погледнете подолу.Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.