Премиерата на новиот Hyundai Tucson е закажана за 14-ти Септември! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Премиерата на новиот Hyundai Tucson е закажана за 14-ти Септември!

Со неколку намерно затемнети фотографии, Hyundai ја најавува премиерата на новиот Tucson – кој ќе биде навистина различен од досегашниот модел!

Tucson е вистински бестселер за Hyundai – како ширум светот, така и кај нас – и токму затоа со нетрпение ја очекуваме премиерата на најновата, четврта генерација на јужно-корејскиот SUV.

Според Hyundai, маската на новиот Tucson е „како од скапоцени камења“, а интегрираните дневни светла се забележуваат само кога се вклучени. Препознаваме агресивни браници, интегрирани дифузер во задниот браник, како и едноделна задна светлосна група.

Останува само да почекаме уште две седмици до премиерата на новиот Hyundai Tucson.Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.