Специјална понуда од Hyundai за регистрирани тест-возила – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Специјална понуда од Hyundai за регистрирани тест-возила

Добивме информација од нашите пријатели од Hyundai дека подготвиле специјални цени за веќе-регистрирани демо-возила.

Покрај привлечните цени, дополнителен бонус за купувачите е дека возилата се веќе регистрирани и осигурани.

Во моментов се достапни три возила:

HYUNDAI i30

Мотор: 1.4 MPI со 100 КС
Опрема: PREMIUM
Прва регистрација: 09.01.2020
Дополнителна опрема:

 • Металик боја – Stelar Blue
 • Двозонска автоматска клима
 • Задна камера
 • Темпомат
 • Задни паркинг сензори
 • Apple Carplay и Android Auto

Редовна цена: 17.300 €
Акциска цена: 15.500 €

HYUNDAI ELANTRA (Неодамна ја возевме освежената Elantra во Style ниво на опрема, тестот можете да го погледнете тука.)

Мотор: 1.6 MPI со 127 КС
Опрема: PREMIUM
Прва регистрација: 06.02.2020
Дополнителна опрема:

 • Металик боја
 • LED дневни светла, предни позиција и задни светла
 • Сензор за дожд
 • Двозонска автоматска клима
 • Сензор за дожд
 • Задна паркинг камера

Редовна цена: 17.300 €
Акциска цена: 14.990 €

HYUNDAI TUCSON
Мотор: 1.6 GDI со 136 КС 2WD
Опрема: PREMIUM
Прва регистрација: 30.01.2020
Дополнителна опрема:

 • Металик боја – White sand
 • Навигација
 • Smart key
 • Задна камера
 • Сензор за дожд
 • LCD екран 8″ осетлив на допир
 • Предни и задни паркинг сензори

Редовна цена: 21.400€
Акциска цена: 18.700 €

За повеќе информации, посетете ја страницата на Hyundai.Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.