full screen background image
Search

Давид Малиновски со прва победа на Twingo Cup!

По доминацијата на Мартин Делев изминатите три трки во рамките на Twingo Cup, денеска на патеката „Ушче“ во Белград триумфираше Давид Малиновски.

Малиновски до победата дојде со вкупно време од 33:18,951 минути, пред Емил Нацка, кој доцнеше само 0,226 секунди. Место на подиумот имаше и за третопласираниот Слободан Трајковски. Трикратниот победник сезонава, Делев, во Белград финишираше на четвртото место, додека петти беше Иван Стефановски.

Тројца возачи не ја завршија трката, а тоа се Томас Трајановски, Александар Кочевски и Ангелче Стојковски. Twingo Cup продолжува со петтата трка сезонава, која ќе се одржи во Кичево од 20-ти до 22-ри Септември.Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.