ВИДЕО: Новиот Ford Mustang Shelby GT500 ги ослободи сите 770 коњски сили на Goodwood! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

ВИДЕО: Новиот Ford Mustang Shelby GT500 ги ослободи сите 770 коњски сили на Goodwood!

Vaughn Gittin Jr. е зад управувачот на Shelby GT500 – кој од неговиот компресорски 5.2-литарски V8 добива 771 коњска сила и 847 Nm вртежен момент!

Локацијата е Goodwood Festival of Speed, автомобилот е Shelby GT500, а возачот е легендарниот Vaughn Gittin Jr. Уживајте!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.