МЕГА ГАЛЕРИЈА: Се одржа вториот Drive for Colon Cancer Awareness во Скопје! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

МЕГА ГАЛЕРИЈА: Се одржа вториот Drive for Colon Cancer Awareness во Скопје!

Денес се одржа вториот Drive for Colon Cancer Awareness во Скопје – а ние пренесуваме мега-галерија од некои од возилата кои учествуваа на хуманитарното возење.

Како и минатата година, и оваа година се одржа Drive for Colon Cancer Awareness во Скопје. Возачкото дефиле е од хуманитарен карактер, и има за цел да ја подигне свеста на јавноста за ракот на дебелото црево.

На денешното возење учествуваа десетици автомобили и нивните сопственици. Автомобилите го задржаа вниманието на минувачите во нашиот главен град, и мораме да признаеме дека навистина сме горди што вакви настани се организираат и одржуваат и кај нас. Им честитаме на учесниците и организаторите за навистина убавиот настан, и им посакуваме уште многу, многу вакви настани во иднина.

А сега – уживајте во галеријата!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.