KIA најавува нов компактен кросовер за глобалниот пазар со Signature концептот – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

KIA најавува нов компактен кросовер за глобалниот пазар со Signature концептот

KIA на домашниот саем за автомобили во Сеул претстави концепт со кој најавува нов, глобален компактен кросовер кој би требало да пристигне на пазарот следната година.

Во реалноста, ова не е концепт, туку токму вака би требало да изгледа новиот компактен кросовер на корејскиот бренд кој треба да пристигне на пазарот веќе следната година. Според KIA, Signature „комбинира софистицирана убавина, нови технологии и висока функционалност во паметен, компактен пакет.“

Дополнително, токму со овој концепт KIA го најавува новиот дизајнерски јазик на брендот – дизајн кој ги користи елементите на автомобилот за да ја истакне неговата широчина. На предниот дел гледаме елегантни предни светла со интегрирани дневни светла, страничната линија е храбра, а задниот дел добива широки задни светла. Од KIA се уверени дека токму Signature е моделот кој ќе ги привлече младите тренд-сетери.

Серискиот автомобил ќе биде претставен во текот на оваа година, најверојатно на Саемот за Автомобили во Њу Јорк.Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.