Специјална предновогодишна понуда од Ford – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Специјална предновогодишна понуда од Ford

Нашите пријатели од Ford имаат специјална предновогодишна понуда за возила кои се достапни за подигнување веднаш!

Како што кажуваат од Ford, сега имате одлична шанса да дојдете до нов Ford по атрактивна цена. Погледнете ги понудите кои ги имаат за моделите кои се со големи попусти и достапни веднаш!

На пример, можете да ја добиете новата Ford Fiesta во Trend ниво на опрема со 70-коњски бензинец, дополнително опремена со 15-инчни алуминиумски фелни, предни светла за магла, греење на предните седишта, загревање на ветробранското стакло и загревани прскалки за само 11.800 евра. Тука е и Ford Kuga која можете да ја добиете за 19.700 евра, или пак за 23.400 евра, во зависност од изведбата.

За повеќе информации, посетете ја веб-страницата, но и салонот на Ford.

Извор: PR FordАлфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.