Утринска Гимнастика: Lamborghini Huracan Performante постави време од 7:07.99 на Nurburgring – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Lamborghini Huracan Performante постави време од 7:07.99 на Nurburgring

Со овој подвиг, Lamborghini Huracan Performante повторно потврди дека е сериозна алатка – особено во вистинските раце.

Ова е далеку од официјален обид да се постави нов рекорд (кој во моментов го држи Lamborghini Aventador SVJ со време од 6:44.95), но сепак времето е импресивно. Зад управувачот се колегите од SportAuto, а автомобилот е целосно стандарден.

Уживајте во видеото и врескањето на атмосферскиот V10!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.