Утринска Гимнастика: Претходната против актуелната генерација на Fiesta ST! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Претходната против актуелната генерација на Fiesta ST!

Разликата помеѓу перформансите на најновата и минатата генерација на Fiesta ST најдобро се гледа на драг писта, а токму тоа реши да го прикаже магазинот Carwow.

Во најновата Fiesta ST, Ford одлучи да го замени 1.6-литарскиот четири цилиндарски за 1.5-литарски три цилиндричен агрегат. Иако моторот е помал, сепак неговата сила е за 20 кс поголема. А дали тоа е доволно за да покаже подобри резултати покрај зголемената тежина на автомобилот за 100 килограми, можеме да видиме во прикажаното видео:Отсекогаш Филип се интересирал за дизајнот и перформансите на автомобилите, а во срце му лежат легендарните спортски модели со забавен карактер кои можат да ги совладаат свиоците со огромна брзина.