full screen background image
Search

Ford Ве кани на Test Drive Day во Скопје City Mall

Ford ги кани сите да ги посетат оваа Сабота од 11 до 17 часот во Скопје City Mall, каде ќе имаат можност и самите да седнат зад управувачот на некој од моделите на Синиот Овал.

Ford ги кани сите фанови на брендот, но и сите потенцијални нови купувачи оваа Сабота (2ри Јуни 2018) од 11 до 17 часот да ги посетат пред Скопје City Mall, поточно пред Play Cafe. Сите посетители ќе имаат шанса да пробаат еден од најновите модели на #Ford – Ќе имате можност да ја испробате најнапредната и најбезбедна Fiesta досега, беспрекорната лимузина Mondeo како и големата Kuga кои се достапни со пролетен попуст од 6.000 €.

Извор: PR FordАлфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.