Утринска Гимнастика: Снежно планинарење по ски патеки со Porsche 911 Turbo S! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Снежно планинарење по ски патеки со Porsche 911 Turbo S!

Porsche објави видео во кое ја прикажува способноста за искачување по снег на нивниот погон на сите тркала.

Иако се работи за суперавтомобил кој се движи супер брзо на суви асфалтирани патишта, поради одличниот систем неговите перформанси лесно се пренесуваат и на понесекојдневни терени. Така новиот Porsche 911 Turbo S успешно ги искачи спремните ски терени на Glenshee Ски Центарот во Cairngorms националниот парк во Шкотска, а самиот подвиг изгледа величествено.

Погледнете го видеото и уживајте!Отсекогаш Филип се интересирал за дизајнот и перформансите на автомобилите, а во срце му лежат легендарните спортски модели со забавен карактер кои можат да ги совладаат свиоците со огромна брзина.