Утринска Гимнастика: Mercedes-Benz ја тестира новата A-Class на екстремно ниски температури! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Mercedes-Benz ја тестира новата A-Class на екстремно ниски температури!

Германскиот производител забрзано открива нови детали околу новиот хечбек – а денот ќе започнеме со видео од тестирањето на новата A-Class на екстремно ниски температури!


Mercedes-Benz подготвува неколку нови модели за оваа година, а еден од моделите кои со сигурност ќе го видиме е новата A-Class. Премиерата на новиот хечбек е закажана за Саемот на Автомобили во Женева во Март, но се очекува да ги видиме првите фотографии и сите детали уште во Февруари.

Со најновото видео, Mercedes-Benz го прикажува зимското тестирање на новиот хечбек – и тоа во ладната Шведска. Во моментов се одвиваат последните тест-возења, а автомобилот се тестира на температури кои достигнуват и -28 степени според Целзиус.

Наскоро ќе имаме повеќе информации, а во меѓувреме – погледнете го краткото видео.Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.