Утринска Гимнастика: BMW i8 Roadster – Иднината започнува сега – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: BMW i8 Roadster – Иднината започнува сега

Со првиот промо-филм за i8 Roadster, BMW кажува дека иднината е веќе започната!


Иднината започнува сега – барем според BMW. Со обновениот BMW i8, пристигна и i8 Roadster. Колку за потсетување, обата автомобили нудат 369 коњски сили благодарение на хибридната погонска единица. На купето му се потребни 4.2 секунди до 100 километри на час, додека на малку потешкиот роудстер му требаат 4.4 секунди, а обата автомобили можат да поминат до 28 километри на електрична енергија.Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.