Утринска Гимнастика: Марк Вебер на аудиција за возач во The Grand Tour – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Марк Вебер на аудиција за возач во The Grand Tour

The Grand Tour ја започнаа потрагата по нов возач по напуштањето на „Американецот“ – и тоа со поранешниот F1 возач Марк Вебер.

Првиот возач на аудицијата се појави на патеката со Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid. Џереми, Џејмс и Ричард му даваат задача да постави најбрзо време позади воланот на Porsche 911 GT2 RS, а потоа и со Mercedes-AMG GT R.

Да не ви расипуваме од забавата и да ви ги откриеме најинтересните детали, погледнете го видеото и уживајте!Отсекогаш Филип се интересирал за дизајнот и перформансите на автомобилите, а во срце му лежат легендарните спортски модели со забавен карактер кои можат да ги совладаат свиоците со огромна брзина.