Утринска Гимнастика: Renault ги електрифицира улиците на Париз! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Renault ги електрифицира улиците на Париз!

Во моментов, Renault eDams тимот е во водство во Formula E шампионатот, а бидејќи следната трка е токму во Париз, Renault реши малку да ги „електрифицира“ улиците на Париз!

Тимот организираше парада на електрични возила низ Париз, а предводници беа Renault eDams R.S. 16 тркачкиот автомобил и електричниот Zoe e-Sport Concept. Електричниот спортски Zoe може да забрза до 100 километри на час за само 3.2 секунди – перформанси кои според Renault се подобри од оние на тркачкиот автомобил.Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.