full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Дневна доза Porsche 911 GT3!

Според нас – нема подобар начин за расонување од кафе комбинирано со поглед кон спектакуларниот 911 GT3 и звукот од симфонијата која ја произведува неговиот мотор. А ова видео е токму такво!

Porsche неодамна го освежи најчистиот спортист во својата гама со нов 4-литарски боксер мотор со шест цилиндри, кој испорачува 500 коњски сили и 460 Nm вртежен момент. Овој мотор е прилично мелодичен во опсегот на 9000-те вртежи кои ги постигнува за да ја испорача својата максимална сила. Кога професионалец како Џетро Бовингдон ќе седне позади неговиот волан, резултатот е возбудлива комбинација од звуци и атракции.

Погледнете го видеото и започнете го денот исполнети!Отсекогаш Филип се интересирал за дизајнот и перформансите на автомобилите, а во срце му лежат легендарните спортски модели со забавен карактер кои можат да ги совладаат свиоците со огромна брзина.