full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Повеќе за дизајнот на новата Opel Insignia Grand Sport

Insignia Grand Sport е новиот знаменосец на Opel – и време е да дознаеме нешто повеќе за дизајнот на овој значаен нов автомобил!

Малку повеќе за дизајнот на Insignia Grand Sport и инспирацијата која доаѓа од Monza концептот ќе ни зборува Mark Adams, подпретседателот на Opel задолжен за дизајн. Новата Insignia Grand Sport нуди интересна комбинација од елеганција и спортска динамика, а целиот дизајн повеќе асоцира на големо купе отколку на класичен седан. Да погледнеме!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.