Утринска Гимнастика: Porsche 718 Cayman против рој тркачки дронови! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Porsche 718 Cayman против рој тркачки дронови!

Дали новиот 718 Cayman на Porsche e доволно агилен да им избега на неколку тркачки дронови, пилотирани од професионалци? Да дознаеме!

Зад управувачот е каскадерот Mauro Carlo, кој своевремено постави светски рекорд за најдолг дрифт во Mercedes-Benz C63 AMG. Неговите вештини во овој случај не беа да дрифта, туку да им избега на дроновите и нивните пилоти. Негов копилот е гејмерот од YouTube Ali-A.

Нема потреба повеќе да објаснуваме – погледнете!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.