full screen background image
Search

Mercedes-Maybach најавува ултра-луксузно мега-купе!

Супер-луксузната дивизија на Mercedes-Benz најавува концепт за мега-купе кое ќе го претстави на овогодинешниот Concours d’Elegance во Pebble Beach.

Сега за сега, освен оваа темна фотографија не знаеме скоро ништо за лукусзното мега-купе. Она што знаеме е дека купето е долго скоро 6 метри. Сепак, а носејќи ја Maybach значката на себе, значи дека луксузното купе ќе нуди врвен луксуз и ќе биде беспрекорно изработено.

Познавачите кажуваат дека со новото купе, Mercedes-Maybach ќе сака да ги истакне можностите за изработка на автомобили по желба на купувачите, и можеби да ја најави насоката во која ќе се дивижи ултра-луксузната дивизија на веќе луксузниот производител.

Дебито е закажано за 21ви овој месец – останува само да бидеме трпеливи.

 Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.