full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Историјата на Ford RS!

Синиот Овал има долга и богата историја кога станува збор за рели-автомобилите и нивните улични варијанти – еве одлична можност да се навратиме на таа историја, но истовремено да погледнеме малку и во иднината!

Познавачите ќе ги препознаат Escort RS, легендарниот RS200, но и новите генерации на Focus и Fiesta наменети за Светскиот Рели Шампионат – и сето тоа нè води кон новиот Focus RS со погон на сите четири тркала, како и неизбежниот Ken Block. Уживајте во оваа ретроспектива!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.