full screen background image
Search

Вечерно Кино: Lamborghini ретроспектива на 2015!

Новата година ќе ја започнеме со уште една ретроспектива на минатата – овој пат на спектакуларните Lamborghini!

Италијанскиот производител со лого на кое има разјарен бик имаше интересна година – го добивме Lamborghini Aventador LP750-4 Superveloce, кој – погодувате – има 750 коњски сили. Потоа го добивме новиот мал кабриолет во форма на Huracan Roadster, а во текот на годината пристигна и Huracan LP580-2 со погон на задните тркала. Секако, Lamborghini имаше свои успеси и на тркачката патека, како и на Nurburgring. Погледнете!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.