Утринска Гимнастика: Легендарниот Porsche 718 се враќа! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Легендарниот Porsche 718 се враќа!

Германскиот производител неодамна најави дека Boxster и Cayman ќе добијат ново име, нови мотори и дискретен редизајн – а името влече инспирација од легендарниот 718!

Porsche неодамна објави дека Boxster и Cayman ќе се реименуваат во 718 Boxster и 718 Cayman, но и дека ќе добијат и нови, 4-цилиндрични турбо мотори. Како најава за освежените модели, Porsche објави видео со кое се навраќа на легендарниот тркачки 718!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.