Новата Opel Astra ја имаше својата официјална македонска премиера! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Новата Opel Astra ја имаше својата официјална македонска премиера!

На гала настан во хотелот Александар Палас во Скопје, новата Opel Astra беше промовирана пред македонската јавност!

Новата Astra најавува технологии и решенија кои сме навикнати да ги очекуваме кај возила од премиум сегментот – па бидејќи високо цели, токму таква беше и промоцијата. Хотелот Александар Палас во Скопје понуди одлична сцена за промовирање на новата Astra, која меѓу другото нуди седишта со ладење, греење и масажа, одлични можности за поврзување со паметни телефони, IntelliLux LED предни светла, економични бензински и дизел мотори, и многу, многу повеќе.

opel-astra-makedonija2

При прв контакт, импресиите од новата Astra се позитивни. Авантгардниот дизајн е привлечен, просторната понуда делува солидна и првичните впечатоци кои Astra ги оддава се мошне позитивни. Продажбата на новата Astra во Македонија е веќе започната – а доколку се решите да ја разгледате Astra, тогаш очекувајте цени кои започнуваат од 15.182 евра за Astra Selection со 1.4-литарски атмосферски бензинец со 100 коњски сили. Доколку преферирате турбодизел, цените тука започнуваат од 17.631 евро за Astra Selection со 1.6-литарски CDTI Ecotec турбодизел со 95 коњски сили.

opel-astra-makedonija3

Моментален врв на бензинската понуда во Македонија е 1.4-литарски Turbo EcoTec со 150 коњски сили и Innovation ниво на опрема – и во оваа конфигурација Astra чини 22.150 евра. Доколку вашиот избор сепак е турбодизел, тука е 1.6-литарскиот CDTI Ecotec со 136 коњски сили и Innovation ниво на опрема, кој ќе ве чини 22.098 евра.Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.