Екстремен Porsche Cayenne Turbo од Techart со 700 коњски сили! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Екстремен Porsche Cayenne Turbo од Techart со 700 коњски сили!

Тјунерите од Techart го подготвија екстремниот Magun пакет за освежениот Cayenne кој доаѓа со 700 коњски сили и постигнува 295 километри на час!

Веднаш се забележува екстремниот бодикит со кој Cayenne е значително поширок, но и олеснет заради деловите од карбон. Скоро сите делови на екстериерот се нови – од предниот браник, па сè до задниот дифузер и кровниот спојлер. Нови се и поклопецот на моторот, страничните прагови и издадените крила на тркалата. Дел од пакетот се и големите 22-инчни Techart Formula IV фелни.

Секако, луѓето од Techart се погрижија и за перформансите, па сега 4.8-литарскиот турбо V8 нуди дури 700 коњски сили и 920 Nm вртежен момент – доволно за да го придвижат мамутскиот SUV до 100 километри на час за 4.1 секунда и да му овозможат да постигне 295 километри на час. Можеби визуелните измени нема да му се допаднат секому, но не можете да ги негирате перформансите!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.