Утринска Гимнастика: Stephane Peterhansel зад воланот на Peugeot 308 GTi! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Stephane Peterhansel зад воланот на Peugeot 308 GTi!

Фановите на Дакар веднаш ќе го препознаат името – Sephane Peterhansel – човекот кој има грст победи на ова рели во своето портфолио. Денес ќе го видиме зад воланот на новиот Peugeot 308 GTi!

Колку за потсетување, 308 GTi носи 1.6-литарски THP турбо-бензинец кој (во зависност од изведбата) испорачува 250 или 270 коњски сили. На верзијата со 270 коњски сили и требаат само 6 секунди да постигне 100 километри на час. Погледнете го видеото и видете што овој неверојатен возач има да каже за спортскиот Peugeot 308 GTi!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.