full screen background image
Search

Renault е официјален превозник на филмскиот фестивал Браќа Манаки

Францускиот производител Renault е светски партнер на најголемите филмски фестивали – и истиот тренд продолжува и во Македонија!

“За Аутомотив Груп, комбинацијата на престиж и гламур на филмскиот фестивал Браќа Манаки има важна улога во промовирањето на новите модели. Оваа година одлучивме брендот Renault да го претстави својот најнов кросовер Renault Kadjar кој ќе биде изложен пред Домот на културата во Битола. Kadjar е извор на инспирација и се одликува со софистицираност, елеганција, доверливост, а истовремено и спортски дух во која ќе се уверат и ќе ја уживаат ѕвездите Бруно Ганц и рускиот актер Алексеј Серебрјаков за време на своето гостување.” – Симона Николовска, лице за односи со
јавност – Аутомотив Груп.

renault-manaki2

Новиот Kadjar нам ни изгледа како привлечен и модерен SUV, и со нетрпение ја очекуваме можноста да поминеме неколку дена со него за подобро да ги запознаеме неговите квалитети.

Извор: PR RenaultАлфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.