Утринска Гимнастика: Новиот Ford Mustang Shelby GT350 звучи како разјарено животно! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Новиот Ford Mustang Shelby GT350 звучи како разјарено животно!

Mustang Shelby GT350 има 5.2-литарски V8 бензинец кој врти сè до 8250 вртежи, нуди 526 коњски сили и 581 Nm вртежен момент, а звучи како некое чудовиште од пеколот!

Ова е најмоќниот атмосферски мотор кој Ford некогаш го направил, а ние мораме да признаеме дека звучи моќно и заводливо. Пуштете погласно и уживајте!



Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.