full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Новата Alfa Romeo Giulia QV!

Вчера ви ги претставивме првите фотографии и официјални детали за новата Giulia QV, а денес ви пренесуваме видео од новиот италијански супер-седан!

Новата Alfa Romeo Giulia QV може да се пофали со 510 коњски сили благодарение на турбо-полнетиот 3-литарски V6, а силата ја пренесува кон задните тркала.. Всушност, доволно зборувавме – уживајте во Giulia QV!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.