Утринска Гимнастика: Дрифт на најдолгиот свиок во Formula 1! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Дрифт на најдолгиот свиок во Formula 1!

Третиот свиок на автодромот Сочи во Русија е најдолгиот во F1, а Nikita Shikov го прифати предизвикот да го помине целиот со дрифтање!

Shikov е зад воланот на својата екстремно-подготвен Toyota GT86 која го носи името RocketBull86. Автомобилот има на располагање 800 коњски сили и 970 Nm вртежен момент – одличен партнер за ваков подвиг. Погледнете како тоа изгледа!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.