Утринска Гимнастика: Слушнете како звучи Audi TT Clubsport Turbo концептот! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Слушнете како звучи Audi TT Clubsport Turbo концептот!

TT Clubsport Turbo Technology концептот на Audi комбинира класичен и електричен турбополнач, за да има на располагање максимални 600 коњски сили – погледнете како концептот изгледа во движење, и уште поважно – слушнете како звучи!

Како и секоја година, и оваа година Worthersee е вистинска Мека за фановите на брендовите на Volkswagen групацијата, и како и секоја година – брендовите претставуваат екстремни концепти и напредни технологии. Еден од најважните новитети е Audi TT Clubsport Turbo Technology концептот кој комбинира електричен турбополнач во својот погон, за да има екстремни перформанси!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.