full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Sebastian Vettel во Ferrari FXXK на патеката Fiorano!

„Mamma mia! Оди како ракета!“ – Ова се зборовите на Vettel додека е зад воланот на супер-моќниот Ferrari FXXK со 1050 коњски сили!

Колку да ве потсетиме, Ferrari FXXK е изведба на Ferrari LaFerrari наменета исклучиво за тркачката патека и е своевиден тест-центар за идните технологии на брендот. Ferrari FXXK е цели 90 килограми полесен од LaFerrari и има доработен мотор кој сегаиспорачува 1050 коњски сили и повеќе од 900 Nm вртежен момент!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.