Како би требало да изгледа Land Rover Defender според А. Kahn! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Како би требало да изгледа Land Rover Defender според А. Kahn!

Гледајќи го робустниот и голем Defender на Kahn, навистина е тешко да најдеме доволно зборови за да опишеме колку ни се допаѓа!

Особено ни се допаѓаат челичните 16-инчни тркала кои одлично ја ги доловуваат вистинските амбиции на Land Rover Defender. Краткото меѓуоскино растојание и многуте детали го прават овој Land Rover Defender да изгледа агресивно, моќно и неуништиво – и ни доаѓа жал кога ќе ни текне дека Defender наскоро ќе замине во историјата и него ќе го замени помодерен теренец од Land Rover.Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.