Утринска Гимнастика: Porsche 911 Turbo – Спортски карактер и врвна безбедност! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Porsche 911 Turbo – Спортски карактер и врвна безбедност!

Кога возачот има на располагање толку многу моќ, автомобилот мора да понуди врвни спортски карактеристики, но и врвна безбедност – и токму тоа го нуди Porsche 911 Turbo!

Доколку одберете Porsche 911 Turbo, на располагање ќе имате 520 коњски сили, а доколку се одлучите за Turbo S, под десната педала ќе имате цели 560 коњски сили – а во случајот на Turbo S, тоа значи 100 километри на час за 3.1 секунда!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.