Како се произведува Porsche 918 Spyder? – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Како се произведува Porsche 918 Spyder?

Хибридниот 918 Spyder на Porsche е еден од најмоќните и најбрзите автомобили на денешницата – а денес ќе имате можност да погледнете како се произведува овој високо-технолошки хипер-автомобил!

Porche 918 Spyder ќе биде произведен во само (погодувате) 918 примероци – и сите се веќе распродадени! На автомобилот му се  потребни 2.7 секунди да постигне 100 километри на час и може да продолжи да забрзува сè до 345 километри на час! За перформансите се заслужни 4.6-литрарскиот атмосферски V8 и два електромотори кои вкупно му ставаат на 918 Spyder на располагање 887 коњски сили и максимални 1280 Nm вртежен момент!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.