Утринска гимнастика: Научете да дрифтате со Chris Harris и BMW M235i! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска гимнастика: Научете да дрифтате со Chris Harris и BMW M235i!

Дозволете му на легендарниот Chris Harris да ве научи како се дрифта, и тоа во одличниот BMW M235i – одлична лекција за оние кои мислат дека вртењето во круг со нивниот автомобил е дрифтање!

Во следното видео ќе го видите Chris Harris како прецизно и лесно го дрифта неговото BMW M235i. Ќе ви зборува за техниките кои треба да ги совладате за вистински да можете да дрифтате и да уживате во можностите на вашиот автомобил со заден погон – но сепак, задржете го таквото возење за места кои се безбедни – како што е тркачката патека!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.