full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Ferrari LaFerrari и Top Gear на тркачката патека!

Навистина нема подобар начин да се започне денот од комбинацијата на италијанска егзотика и високоата продукција која сме навикнати да ја очекуваме од момците од Top Gear!

Ferrari LaFerrari има 963 коњски сили, 100 километри на час пристигнуваат за помалку од 3 секунди а максималната брзина е декларирана како „повисока од 350 километри на час.“ Обрнете малку внимание на тоа како всушност автомобилот забрзува! Нема потреба повеќе да зборуваме – уживајте!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.