Porsche Macan претставен на Skopje Fashion Week! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Porsche Macan претставен на Skopje Fashion Week!

Малиот SUV на Porsche ја имаше својата Македонска премиера како дел од Skopje Fashion Week!

Малиот Macan е најновиот член на Porsche фамилијата и како што и му прилега, ја доживеа својата Македонска премиера како дел од Skopje Fashion Week. Ние бевме да го видиме Macan одблиску и навистина ни се допадна малиот SUV – дури и повеќе од големиот Cayenne. Конкретно, изложениот модел е Macan S со 340 коњски сили кој забрзува до 100 километри на час за само 5.4 секунди и постигнува максимална брзина од 254 километри на час!

porsche-macan-front

Ние ве оставаме со галерија од фотографии од Porsche Macan на Skopje Fashion Week, и ви најавуваме уште интересни содржини!

Фотографија: Дејан МаликовскиАлфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.