Nissan најавува нов концепт за спортски седан! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Nissan најавува нов концепт за спортски седан!

Јапонскиот производител се подготвува за North American International Auto Show, каде ќе претстави концепт за спортски седан.

Според челниците на Nissan, концептот ќе даде „напреден поглед кон иден спортски седан кој ќе оди во сериско производство.“ Повеќе информации сеуште немаме, но се шпекулира дека овој седан ќе биде најава за следната  Maxima. Дополнително, најавуваат дека концептот „најавува нова енергична дизајнерска насока која ја зајакнува традицијата на Nissan да им пристапува на седаните со принципи на спортски возила.“

Наскоро ќе знаеме повеќе – NAIAS (North American International Auto Show) е еден од најголемите автомобилски настани во светот и ќе има многу премиери и концепти.

 Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.