Како поминаа купувачите на Ford Fiesta во Келн? – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Како поминаа купувачите на Ford Fiesta во Келн?

Купувачите кои станаа сопственици на Ford Fiesta во текот на Август и Септември имаа можност да ја посетат фабриката на Ford во Келн, Германија. Погледнете како си поминаа!

Виновник за реализација на оваа неверојатна можност и прекрасно патување беше Ми Да Гранд Моторс, а патувањето беше дел од кампањата со Ford на Fiesta во Келн, со која компанијата ја одбележа стогодишнината од автомобилската производна лента на легендарниот Хенри Форд. Сопствениците на Fiesta можеа да видат како се произведува еден автомобил, што навистина е ретка прилика.

Истовремено, да ве потсетиме дека сеуште е во тек кампањата на Ford за промоција на дизел возила под името Дизел е во Тренд – каде можете да изберете Fiesta, Focus или Mondeo со Trend ниво на опременост по навистина привлечни цени.Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.