Виртуелна прошетка низ Museo Lamborghini! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Виртуелна прошетка низ Museo Lamborghini!

Дали сте подготвени да изгубите неколку часа во виртуелна прошетка низ официјалниот музеј на Lamborghini? Италијанскиот бренд во соработка со Google Maps ви го нуди токму тоа!

Да се посети музејот на Lamborghini, односно Museo Lamborghini како што вистински се нарекува е ретка привилегија. Но таа привилегија сега станува многу подостапна. Да, не е како да сте таму, но е доволно блиску. Направете една виртуелна прошетка низ музејот на овој несекојдневен италијански бренд и погледнете што се ќе успеете да откриете – дури можете и да влезете внатре во автомобилите, а меѓу нив ќе ги најдете Reventon, Countach, Diablo, LM002, Murcielago, Sesto Elemento, концептот за наследник на легендарната Miura, како и многу, многу други!

Уживајте во прошетката – кликнете тука за да влезете во Museo Lamborghini!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.