Повторно намалување на цените на горивата! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Повторно намалување на цените на горивата!

Регулаторната комисија за енергетика одлучи повторно да ги намали малопродажните цени на горивата!

Од вечерва на полноќ ќе купуваме поевтино гориво – ЕУРОСУПЕР-95 и ЕУРОСУПЕР-98 поевтинуваат за 1.50 денари и ќе се продаваат за цена од 78 односно 79.50 денари за литар. Цената на ЕУРОДИЗЕЛ се намалува за 2 денари и од вечерва на полноќ ќе чини 69.50 денари за литар.

Овие цени се добиени согласно методологијата за пресметка на цените. Малопродажните цени се намалуваат во просек за 2.79% и новите цени стапуваат на сила вечерва на полноќАлфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.