Утринска Гимнастика: Peugeot 208 GTi против BMX велосипед – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Peugeot 208 GTi против BMX велосипед

Peugeot во соработка со Red Bull создаде интересно промотивно видео за 208 GTi, во кое автомобилот пробува да ги направи истите трикови како велосипедот.

За покажување на возачките способности на велосипед беше задолжен Џејден Леминг, додека позади воланот на агресивниот Француски малишан се најде популарниот дрифтер Мајк Видет. Погледнете го видеото и проценете кој подобро ги прави триковите!Отсекогаш Филип се интересирал за дизајнот и перформансите на автомобилите, а во срце му лежат легендарните спортски модели со забавен карактер кои можат да ги совладаат свиоците со огромна брзина.