Утринска Гимнастика: Nissan Patrol влече авион тежок 170 тони! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Nissan Patrol влече авион тежок 170 тони!

Nissan постави нов светски рекорд – нивниот теренец со име Patrol постави нов светски рекорд кога влечеше авион тежок цели 170 тони!

Поточно, рекордот е впишан во Гинисовата Книга на Рекорди како „најтежок авион влечен од продукциски автомобил.“ Рекордот е изведен со сериски Nissan Patrol опремен со 4.8-литарски V8 мотор кој испорачува 400 коњски сили и 550 Nm вртежен момент. Силата се пренесува преку автоматски менувач и систем за погон на сите четири тркала.Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.