Утринска Гимнастика: Како изгледаат 1208 модели на Porsche на едно место? – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Како изгледаат 1208 модели на Porsche на едно место?

Годинава Porsche го слави 50-тиот роденден на моделот 911, а една од манифестациите во чест на овој легендарен автомобил е рекордот кој неодамна беше поставен на Silverstone.

Иако било планирано рекордот да го постават 911 примероци од моделот 911, тој рекорд лесно бил надминат кога сопственици на овој легендарен автомобил решиле да земат учество. На крајот, 1208 автомобили и нивните возачи, меѓу кои и легендарните Derek Bell и Richard Atwood не само што ја достигнаа, туку и сериозно ја надминаа очекуваната бројка.

Погледнете како тоа изгледаше (и звучеше):Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.