Погледнете како се правеше Seat Leon Cup Racer – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Погледнете како се правеше Seat Leon Cup Racer

SEAT објави одлично видео за раѓањето на спектакуларниот, 330-коњски Seat Leon Cup Racer кој го претстави на овогодинешниот Wörthersee!

Ние ја имавме шансата да го видиме овој тркачки автомобил во живо на Wörthersee, и останавме импресионирани од неговата агресивност и спортскиот дух. Тој ја добива својата моќ од 2-литарскиот турбо-бензинец кој испорачува 330 коњски сили. SEAT ќе го нуди овој автомобил за сите кои сакаат да се тркаат по цена од 70.000 до 95.000 евра, во зависност од изведбата.Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.