Утринска Гимнастика: Peugeot ги враќа Wacky Races на телевизија! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Peugeot ги враќа Wacky Races на телевизија!

Можеби ќе ви текне на цртаниот филм „Wacky Races“, каде една група на уникатни карактери со уште поуникатни автомобили во секоја епизода се бореа за првото место на Откачените Трки. Сега Peugeot ги враќа Wacky Races на малите екрани!

Рекламата започнува кога еден обичен човек, затекнат на семафори се наоѓа себеси како дел од овие трки. Користејќи ги многуте таленти на Peugeot 208, тој успева да ги преживее сите замки кои конкурентите му ги подметнуваат. Рекламата е дело на Antoine Bardou-Jacquet. Секако, вие можете да го прочитате нашиот тест на Peugeot 208.Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.